Термічно модифікована деревина

Термодерево - чому воно краще натуральної деревини?

При першому знайомстві з цим продуктом це питання задають більшість наших замовників, давайте спробуємо розібратися. Щоб грунтовно мати уявлення необхідно почати із загальної структури деревини. Центральна частина - стовбур дерева, складається з сформованих трубчастих (капілярних) волокон. Зовнішня частина - це молоді не сформовані, клітини, які при діленні утворюють частину нових трубчастих волокон і кору дерева. Так дерево при зростанні набирає в тілі основну складову. Склад трубчастих волокон целюлоза, геміцелюлоза і лігнін.

Тепер можна детально розібратися що відбувається з деревиною при термічній модифікації. Попередньо необхідно провести сушку заготовок до 9-12% вологості. Після матеріал поміщається в камеру (в якій і відбувається основний процес модифікації).

При термічній обробці використовується тільки висока температура і пар, ніяких хімічних домішок не застосовують. Сам процес є комерційною таємницею кожного виробника, але основні принципи це:

  • на початковому етапі відбувається видалення вологи (при температурі до 80 ° С)
  • після йде примусове видалення кисню (що б при збільшенні температури не відбувалося загоряння)
  • наступним етапом йде амплітудний розігрів (від 80 ° С до 240 ° С), саме він і є найголовнішим так як дуже важливо мати точно підібраний режим (в іншому випадку деревина набуває мікротріщини, які не видно спочатку, але призводять до руйнування структури і розпаду самої деревини)

(На цих фотографіях наведено приклад неправильної термічної обробки, причому розпад відбувається не відразу, а на 2-3 році експлуатації).

Що ж відбувається на даному етапі? При амплитудном розігріві з деревини випаляються всі смоли, а також відбувається полімеризація і видалення геміцелюлози (полісахариду). Це надає деревині більш жорстку структуру що сприяє зменшенню розширень (розбухання, усихання) в порівнянні з натуральною в 4-5 разів. За рахунок видалення полісахаридів деревина набуває стійкість до гниття (так як саме вони і є живильним середовищем).

Важливо знати, що розпад полісахаридів відбувається при температурі від 200 до 240 ° С. Саме цей показник і важливий при термічній модифікації, інакше якщо не досягти заданої температури, то деревина залишається все так же схильною до гниття.

Ще одним важливим показником є ​​обробка водяною парою (при амплитудном розігріві), це необхідно для уникнення утворення мікротріщин, а також для видалення продуктів горіння (смоли, полісахаридів).

Видалення продуктів горіння є одним з основних показників термічної модифікації. Тільки при його досягненні виробник отримує сертифікат на екологічність матеріалу, інакше даний продукт є небезпечним матеріалом.

Весь цикл термічної обробки не перевищує 48 годин.

Підіб'ємо підсумок що ж таке термодерево?

Це деревина, яка термічно модифікована, в наслідок чого в ній:

  • зупинений процес гниття;
  • стабілізована структура.

На жаль, з набуттям популярності даного продукту, все частіше покупець стикається з підробкою, яку недобросовісні виробники намагаються видати за термічно модифіковану деревину. Наша компанія використовує продукцію естонського виробника. Це світовий лідер з виробництва термодерева, який має представництва в 48 країнах світу. Весь процес, як і готовий продукт має необхідні сертифікати на відповідність. Остерігайтеся підробки!

Так! Дошка з термодерева ідеальний варіант для оздоблення терас, так як має всі необхідні показники для довготривалої експлуатації.

Терасна дошка з термоясеня має більш високий клас зносостійкості, так як має більш щільну структуру. Дана позиція розташована в більш високому ціновому діапазоні (вище вартість сировинної бази, більш складний процес термомодіфікаціі). Термоясень ціна в порівнянні з термососна відрізняється в 2 - 2,5 рази. Термоясень купити Ви можете в одному з наших представництв.

Термодерево для тераси - це еко логічність, краса, довговічність!

Купити термодерево (терасну дошку) в Києві Ви можете за адресою булв. В.Гавела 4

×
Заказать обратный звонок