При укладанні паркету є ряд вимог які неможна ігнорувати ні при яких обставинах.
Стяжка повинна буди міцною, рівною (максимальні перепади по стяжці 2мм на 1м довжини), вологість стяжки не повинна перевищувати 3%. Міцність стяжки можна перевірити дуже простим способом, взявши цвях або будь-який інший гострий предмет і прокресливши із зусиллям декілька ліній, що перпендикулярно пересікаються між собою. Якщо на стяжці після цього залишились ледь помітні спроби зруйнувати її, значить стяжка належної якості, якщо поверхня руйнується - стяжка не відповідає вимогам.
Дуже популярною останнім часом стала підлога з термоясеня. Паркет з термоясеня можна укладати одразу на стяжку без використання фанери, здешевити при цьому процес укладання паркету за рахунок економії на придбанні самої фанери і на роботах по її монтажу. Також, при необхідності підняття рівня чистої підлоги можна скористатися класичним методом з використанням фанери необхідної товщини. Паркет із термодеревини витримує температуру нагрівання до 50ºС, тому паркет з термоясеня часто використовують для системи "тепла підлога". Цей вид покриття для підлоги використовується в кухнях, санвузлах та інших приміщеннях з підвищеною вологістю. Для укладання паркету ми використовуємо клеї компанії Sika (Sikabond-T45, Sikabond-T54). Ці клеї наносяться на стяжку без попередньої грунтовки. Якщо у Вас є сумніви на рахунок допустимої вологості стяжки і заміри вологості біля 3-4% у різних точках приміщення, то бажано в цьому випадку використання епоксидної грунтовки SikaPrimer MB, котра компенсує і відсікає залишкову вологість до 6% і покращує адгезію зі стяжкою.
Також паркет з термоясеня можна укладати в приміщеннях, де використання дерева завжди було небажаним із-за великих навантажень вологості - мова йде про душові кабіни. В цьому випадку допоможе метод яхтового укладання дошки - із закладанням швів герметиком. По технології укладання такої підлоги необхідне використання Sikabond-T54 за рахунок його високої еластичності, щілини між планками 5-10мм, ці щілини регулюються за допомогою дерев'яних чи пластикових вставок. Через добу після повного висихання клею у щілини вкладається поліпропіленовий джгут потрібного діаметру (як правило на 30% більше ширини щілини), після чого ці щілі закладаються герметиком. Використання даного джгута необхідно для запобігання приклеювання герметика до стяжки, чого потребує технологія укладання такої підлоги, при порушенні цієї вимоги герметик після висихання може отримати розриви чи просісти на глибину щілі. Також вкладання джгута необхідно для зменшення витрати герметика та дотримання пропорцій глибини-ширини щілин.
Важливо! Перед використанням герметика обидві сторони приклеювання обробляються грунтовкою Sika Multi Primer Marine для створення ідеальної адгезії герметика з поверхнями, до яких він приклеюється. Існує два способи нанесення герметика. Перший спосіб використовується, якщо Ваш паркет не потребує шліфовки. В цьому випадку усі краї планок проклеюються малярною стрічкою, наноситься герметик і за допомогою шпателя вздовж усієї щілини знімаються залишки герметика. Після висихання герметика малярна стрічка знімається, шви рівні і підлога чиста від залишків герметика. Якщо паркет перед нанесенням масла потребує додаткової шліфовки, нема потреби використання малярної стрічки, адже для її чіткого проклеювання необхідно немало часу. Ви просто наносите герметик з лишком, за допомогою того ж шпателю видаляєте залишок герметика і після його повного висихання за допомогою шліфувальної машини видаляєте його залишки.
Після виконання процесу укладання і закладання щілин, покриваємо паркет маслом Sika Teak Oil Neutral. Sika Teak Oil Neutral підходить для обробки різних сортів деревини. Масло не створює плівку і є екологічно чистим. Таким чином відбувається і оздоблення стін у санвузлах, душових кабінах та інших приміщеннях з підвищеною вологістю.