Перед монтажем тераси необхідно забезпечити найбільш важливий момент цього процесу - правильне влаштування основи, на яку будуть монтуватися лаги - підконструкція тераси. Якщо будівництво тераси проводиться на бетонну основу, то вона повинна мати нахил 1-2см на 1м довжини. Даний нахил необхідний для відведення води, що потрапляє під терасу через щілини між терасними дошками під час дощу, при митті тераси, при таненні снігу.

Якщо не забезпечити терасу цим найважливішим моментом в монтажі терас, то наслідки можуть бути дуже неприємними. Адже справа в тому, що при затриманні води на основі тераси, починають закисати лаги, з якого б матеріалу вони не були виготовлені, а це призводить до появи плісняви, гниттю підконструкції і, як наслідок, малому строку служби тераси. Також при затримці води в підтерасному просторі, з'являється пліснява на бетоні, що з часом призводить до появи неприємного запаху. При затримці води під терасою може почати деформуватися терасна дошка. Всі ці наслідки в підсумку перетворюють приємний відпочинок на терасі у головний біль та фінансові витрати на виправлення дефектів.

Якщо ви пересвідчились, що основа під терасу міцна і має необхідний кут нахилу, можете сміливо приступати до монтажу підконструкції та терасної дошки. Ми говоримо про самий розповсюджений варіант основи під терасу. Насправді існує багато варіантів виготовлення основи під терасу. Це може бути стрічковий фундамент;  тераса на сваях з каркасом із профільних труб або каліброваного бруса; тераса на регулюємих опорах, доречі, ці ж опори можуть бути використані на бетонній основі під терасу, якщо є необхідність підняти терасу більш ніж на 10см від бетонної основи; тераса на тротуарних плитах (плити влаштовуються на подушку з щебня, на плити після цього монтується каркас) і т.д.

Як побудувати терасу ? Розглянемо увесь процес монтажу тераси з термодеревини на бетонну основу.

Виготовлення тераси

Монтуємо лаги. Ми використовуємо лаги перерізом 42х68 з термососни або із імпрегнованої сосни. Ми радимо використовувати тільки ці лаги для того, щоб термін експлуатації матеріалу підконструкції відповідав строку експлуатації оздоблювального матеріалу. Буває так, що бажаючи зекономити, в якості підконструкції використовують лаги з натуральної деревини, які через декілька років згнивають і доводиться демонтувати терасу, нести фінансові втрати на закупівлю нових лаг і на монтаж тераси з нуля. Це не доцільно, така спроба зекономити в підсумку призводить до великих фінансових витрат і тратою вашого дорогоцінного часу.

Терасна дошка монтаж. Отже, максимальна відстань між лагами 50см. з розкладкою по лагам ви визначаєтесь після отримання специфікації по довжинам терасної дошки (кожна дошка обов'язково повинна закінчуватись на лагах). Якщо у вас довжина терасної дошки, наприклад, 1800мм, то доцільно розташувати лаги через кожні 45см. таким чином у вас відсоток відходу по оздоблювальному матеріалу (терасній дошці з термососни аба терасній дошці з термоясеня) буде мінімальним. Монтаж лаг до бетону виконується за допомогою розпірного нержавіючого/оцинкованого анкера 8х100, 8х120. Попередньо в лагах потрібно сверлом по дереву або по металу просвердлити отвори діаметром 8мм. Додатково пером по дереву або свердлом d16-20 розширяємо просверлені отвори в лагах на глибину до 1см, щоб гайки анкерів були впотай з верхньою площиною лаги. Розклавши лаги на розмічені місця, через вже просвердлені отвори, робимо буром по бетону отвори в бетонній основі під анкера. Підконструкція тераси (лаги), на відміну від бетонної основи монтується без нахилу, в горизонт. В місцях, де потрібно припідняти лагу над бетоном або компенсувати якісь нерівності основи, використовуємо регульовані підкладки. Кріпимо лаги анкерами  до бетону. Етап монтажу лаг завершений.

Обробка терасної дошки олією. 

Перед тим як почати монтаж терасної дошки, її необхідно з усіх сторін обробити олією, ми використовуємо Tikkurila, Osmo, Teknos. Колір вибираємо за RAL. Можна використовувати і безбарвну, таким чином ви захистите терасну дошку від попадання в пори бруду, але захисту від ультрафіолету не буде (кольорована олія містить пігмент, що захищає терасну дошку від ультрафіолету, чим темніше масло, тим вищий захист). Наносити потрібно валиком або губкою. Час повного висихання - до 8-ми годин. Після висихання можна приступати до монтажа терасної дошки.

Монтаж терасної дошки

Який спосіб монтажа терасної дошки вибрати? - відкритий, на кліпсу, на клей, на пластину? Кожен з варіантів кріплення має свої переваги та недоліки. Розглянемо кожний з них.

Відкритий спосіб (терасна дошка кріпиться через всю товщину до лаги нержавіючим саморізом) монтажа є найбільш бюджетним і в той же час надійним, але він прийнятний для тих, кого не бентежать видимі частини саморізів на лицьовій поверхні терасної дошки. Монтаж на нержавіючу кліпсу є надійним і одночасно найбільш дорогим методом монтажа, за рахунок того, що сама нержавіюча кліпса має високу вартість і для її фіксаціїї до лаги необхідні два нержавіючі саморізи. 

Монтаж на клей SikabondT2 із розрахунку на 1м2, на відсотків 20 дешевше монтажа на кліпсу (вартість матеріалів), але вартість монтажних робіт вище в порівнянні з монтажем на кліпсу. Вартість нержавіючої пластини у два рази нище нержавіючої кліпси, але трудовитрати цього метода монтажа значно вищі, відповідно вартість монтажа на пластину збільшується.

Не дивлячись на високу вартість, найбільш популярним є монтаж терасної дошки на нержавіючу кліпсу, за рахунок надійності та довговічності даного виду кріплення. Кліпса забезпечує необхідний проміжок між терасними дошками 5мм і 7мм (дошка шириною до 132мм монтується на кліпсу В1-5мм, вище  132мм на клыпсу В2-7мм.). Кліпса монтується до лаги нержавіючими саморізами 3х30 з головкою потай. Ваша тераса готова.

Компанія Термокон надає послуги по монтажу терас вже більше 11 років. За цей час ми дізналися усе про властивості термодеревини та інших матеріалів, та всіх тонкощах монтажа терас з цих матеріалів. Ми виконуємо якісний монтаж терас, даємо офіційну гарантію на роботи і матеріали.

×
Заказать обратный звонок