Деревина - найкращий матеріал для виготовлення пергол. Для виготовлення пергол використовується як натуральна деревина, так і термодеревина.

Виготовляючи перголу з термодеревини, найбільш часто ми використовуємо брус з термомодифікованої сосни перерізом 50х140. Окремі частини пергол потрібно з'єднувати так, щоб всередину не попадала волога, навіть у випадку з термодеревиною. Як би не була оброблена деревина, заcтою води не повинно бути, інакше можлива поява тріщин на елементах перголи. При проектуванні пергол, потрібно враховувати правила:

  1. Пергола не повинна виглядати дуже масивною, не дивлячись на матеріал, з якого вона виготовлена, дуже масивні елементи перголи зазвичай псують її зовнішній вигляд. Також вона не повинна бути дуже вузькою, щоб не створювати відчуття скрутності і не повинна бути дуже низькою, щоб не "давити" зверху на вас. Часто висота перголи складає біля 2,5-2,8м, а ширина біля 3-3,5м.
  2. Конструкція перголи повинна бути достатньо міцною і витримати вітрові навантаження. Отже, необхідно ретельно продумати всі елементи кріплення і не забувати про міцність матеріалів, з яких виготовлена пергола.

Одним словом, перголу потрібно зробити максимально пропорційною, гарною, міцною і такою, що буде максимально підходити під ваш ландшафт та архітектуру.

Як правило, будівництво пергол починається з розробки проекту, після чого можна приступати до його виконання. Місця встановлення опорних стійок потрібно розташовувати на тверду основу. Це може бути бетонний майданчик, бетонні або гвинтові сваї. Нижні частини опорних стійок (п'ятки) обробляються захисною речовиною для торців для запобігати поглинання вологи в структуру деревини, яка виникає впри основі перголи після дощів, поливу рослин і т.д. Вертикальні стійки перголи повинні бути паралельні один одному. Переріз вертикальних стійок можна виготовити будь-якої товщини по бажанню замовника. Місця з'єднання всіх елементів перголи обробляються герметиком (ми використовуємо клеї-герметики компанії Sika). Горизонтальні елементи перголи монтуються на ребро, такий монтаж слугує сонцезахистом, брус не прогинається під своєю вагою, а також має більш презентабельний вигляд.

×
Заказать обратный звонок