Терасна дошка, як і будь-які інші вироби з натуральної деревини, термодеревини, екзотичних порід деревини, час від часу потребує догляду. Пов'язано це з постійним навантаженням опадами у вигляді дощу, снігу та дії ультрафіолету. Під діє цих факторів терасна дошка накопичує на собі бруд і з часом вигорає (набуває сірувато-сідого відтінку). Терасна дошка з термоясеня та терасна дошка з термососни, по своїм властивостям, не потребує періодичної обробки захисними маслами і антисептиками. У процесі термообробки у деревині вижигається смола, а залишкова робить деревину більш міцною та стабільною в розмірах, її не викручує, лінійне розширення на ширині планки 150мм складає до 2мм. Але головною перевагою цього виду покриття є відсутність полісахаридів, котрі є живильним середовищем для розвитку грибка та плісняви, що призводить до гниття і руйнує структуру деревини. Видалення цієї органічної складової досягається шляхом нагрівання деревини вище 210ºС. Тому якщо вас не бентежить той факт, що деревина посіріє, то можна просто по мірі необхідності помити терасу мойкою високого тиску і на цьому все скінчиться. Але як показує практика, такий підхід практикується, в основному, в Європі, наші замовники навпаки всіляко намагаються підтримувати початковий відтінок своєї тераси. Тут на допомогу прийде різноманіття масел, що пропонуються на ринку покриття для дерева. Наша компанія протягом 10 років протестувала масла різних виробників в різних цінових категоріях. Добре зарекомендували себе масла Tikkurila, Teknos, Osmo.
Ці масла стійкі до ультрафіолету і добре "лягають" на поверхні, що покриваються. Приступаючи до реставрації тераси, ми погоджуємо з замовником відтінок, котрий йому хотілось би бачити на своїй терасі, для чого робимо декілька викрасок на його вже посірівшій дошці. Після вибору масла, проводимо його закупку в необхідному об'ємі, після чого наші фахівці виїжджають на об'єкт з усім необхідним обладнанням і витратними матеріалами. Для запобігання попадання масла чи бруду при мийці тераси на стіни, колони, вікна та інші елементи Вашого будинку, ми використовуємо плівку і з її допомогою здійснюємо захист всіх цих елементів.
Проводячи мийку тераси самостійно, потрібно розраховувати необхідний тиск мийки, або якщо таке регулювання відсутнє, самостійно підібрати потрібний кут і висоту підйому струї, так як при дуже близькому контакті води під тиском і терасного покриття можуть залишатися видимі пошкодження, які не скриються навіть після нанесення масла. Teknos зручніше наносити за допомогою губки, Osmo за допомогою пензлів, так як воно має більш густіший склад. Наноситься масло за рекомендацією кожного з виробників, в ідеалі, у два шари. Покриваючи терасу кольорованим маслом потрібного відтінку, потрібно розуміти, що яке б масло і якого б кольору ви не використовували, з моменту реставрації воно буде поступово втрачати тон - буде світлішати під дією ультрафіолету. Частота реновації покриття, як показує практика, проводиться 1-2 рази на рік, так як на протязі року сонце, дощі, сніг повністю змивають покриття.
Якщо після зими ви вирішили відновити вашу терасу і на ній частково залишилися зони, з яких не зійшло старе покриття, то це покриття потрібно видалити. Робиться це за допомогою спеціальних хімічних речовин. Нижче наведені фото, коли замовник самостійно, без дотримання рекомендацій по реновації покриття, два сезони наносив нові слої на старі. Ось що з цього вийшло.
Компанія Термокон повертає початкову красу терас, які ми побудували для наших клієнтів вже більше ніж 7 років. Ми знаємо всі тонкощі процесу реставрації і впораємося з будь-якою терасою, навіть самого "плачевного" стану.