Деревина завжди була однією з самих розповсюджених матеріалів в будівництві. Але в наш час дерево має високу популярність, зокрема термомодифіковане.

Але, нажаль, ніщо не вічне. Дерево має властивість втрачати свій початковий вигляд і час від часу вимагає догляду. Про те, як зберегти презентабельний вигляд фасада піде мова у даному розділі.

Реставрація фасаду проходить, як правило, у три етапи. Першим етапом потрібно прибрати залишки старого покриття щітко або методом шліфування. Після цього помити фасад мийкою високого тиску і дати фасаду підсохнути. Після висихання можна наносити масло за допомогою валика або краскопульту. Масло наноситься у два шари. Другий шар можна наносити після повного висихання першого (біля 12 годин при використанні масла Tikkurula Valti Color). Масло може бути прозорим або кольорованим в різні кольори. Прозоре масло не захищає дерево від вигорання.

При оздобленні фасаду термодеревиною, потрібно притримуватися окремих вимог, рекомендованих заводом-виробником. При недотриманні технології монтажу, наслідки можуть бути такими, які буде дуже проблемно усунути.

Наведемо приклад неправильного монтажу венфасаду

У 2012 році клієнт придбав у нас фасадну дошку з термомодифікованої сосни Rhombus 20x92. В якості кріплення було вибране відкрите кріплення (наскрізь саморізом через всю товщину дошки). Клієнт здійснював монтаж власними силами і до наших рекомендацій щодо того, що кріплення повинно бути з нержавіючої сталі, не прислухався. Змонтовано було все на оцинковані саморізи. На протязі одного року оцинковані саморізи окислились, залишивши вертикальні чорні сліди по всьому дерев'яному фасаду, а також 2-х сантиметрові плями навколо кожного саморізу. Термообробений матеріал отримав непрезентабельний вигляд (фото фасаду можна побачити нижче).

Саме неприємне те, що ці чорні сліди та плями вбираються на глибину дошки і шліфовка у даному випадку нічого не дає. Але фасад потрібно було приводити в естетичний вигляд і замовник попрохав приховати чорны плями і сліди на фасаді. Було прийнято рішення помити фасад і нанести два шари темно-коричневого масла, щоб приховати дані дефекти.

Фасад був обв'язаний риштуванням. Масло наносилося краскопультом. За 6 днів було викрашено у два слої 610 метрів квадратних фасаду (внешний вид фасада після реставрації на фото нище).

Замовник залишився задоволеним зовнішнім виглядом і кольором, який вибрав сам по викраскам, наданим нами. Як бачимо, нерозв'язних задач не буває, але чи варто генерувати собі проблеми, якщо можна від самого початку звернутися до фахівців, які займаються своєю справою на протязі багатьох років і знають усі нюанси своєї роботи.

×
Заказать обратный звонок