Оформить бесплатный выезд специалиста на замер

×

Монтаж терас

Перед монтажем тераси необхідно забезпечити найбільш важливий момент цього процессу - правильне влаштування основи, на яку будуть монтуватися лаги - підконструкця тераси. Якщо будівництво тераси проводиться на бетонний майданчик, то даний майданчик повинен мати нахил 1см на 1м довжини. Даний нахил необхідний для відведення води, що потрапляє під терасу через щілини між терасними дошками під час дощу, при митті тераси, при таненні снігу.

Якщо не забезпечити терасу цим найважливішим моментом в монтажі терас, то наслідки можуть бути дуже неприємними. Адже справа в тому, що при затриманні води на основі терраси, починають закисати лаги, з якого б матеріалу вони не були виготовлені, а це призводить до появи плісняви, гниттю підконструкції і, як наслідок, малому строку служби тераси. Також при затримці води в підтерасному просторі, з'являється пліснява на бетоні, що з часом призводить до появи неприємного запаху. При затримці води під терасою може почати деформуватися терасна дошка. Всі ці наслідки в підсумку перетворюють приємний відпочинок на терасі у зовсім неприємне проводження часу.

Якщо ви пересвідчились, що основа під терасу міцна і має необхідний кут нахилу, можете сміливо приступати до монтажа підконструкції та терасної дошки. Ми говоримо про самий розповсюджений варіант основи під терасу. Насправді існує багато варіантів виготовлення основи під терасу. Це може бути стрічковий фундамент;  тераса на сваях з каркасом із профільних труб або каліброваного бруса; тераса на регулюємих опорах, доречі, ці ж опори можуть бути використані на бетонній основі під терасу, якщо є необхідність підняти терасу більш ніж на 10см від бетонної основи; тераса на тротуарних плитах (плити влаштовуються на подушку з щебня, на плити після цього монтується каркас) і т.д.

Як побудувати терасу ? Розглянемо увесь процес монтажа тераси з термодеревини на бетонну основу.

Виготовлення тераси

Монтуємо лаги. Ми використовуємо лаги перерізом 42х68 з термососни. Ми радимо використовувати лаги виключно з термомодифікованого матеріалу для того, щоб строк служби матеріалу підконструкції відповідав строку служби оздоблювального матеріалу. Буває так, що бажаючи зекономити, замовник, в якості підконструкції використовує лаги з натуральної деревини, які через декілька років згнивають і доводиться демонтувати терасу, нести фінансові втрати на закупівлю нових лаг і на монтаж тераси з нуля. Це не доцільно, така спроба зекономити в підсумку призводить до великих фінансових витрат і тратою вашого дорогоцінного часу.

Терасна дошка монтаж. Отже, максимальна відстань між лагами 50см. з розкладкою по лагам ви визначаєтесь після отримання спеціфікації по довжинам. Якщо у вас довжина матеріалу, наприклад, 1800мм, то доцільно розташувати лаги через кожні 45см. таким чином у вас відсоток відходу по оздоблювальному матеріалу (терасній дошці з термососни аба терасній дошці з термоясеня) буде мінімальним. Монтаж лаг до бетону виконується за допомогою розпірного оцинкованого анкера 8х100, 8х120. Попередньо в лагах потрібно сверлом по дереву або по металу просвердлити отвори діаметром 8мм. Додатково пером по дереву або свердлом d16-20 розширяємо просверлені отвори в лагах на глибину до 1см, щоб гайки анкерів були впотай з верхньою площиною лаги. Розклавши лаги на розмічені місця, через вже просвердлені отвори, робимо буром по бетону отвори в бетонній основі під анкера. Підконструкція тераси (лаги), на відміну від бетонної основи монтується без нахилу, в горизонт. В місцях, де потрібно припідняти лагу над бетоном або компенсувати якісь нерівності основи, використовуємо поліпропіленові підкладки. Кріпимо лаги анкерами  до бетону. Етап монтажа лаг завершений.

Обробка терасної дошки маслом. Перед тим як почати монтаж терасної дошки, її необхідно з усіх сторін обробити маслом. Ми використовуємо масло компанії  Tikkurila, Osmo, Teknos. Колір масло вибираємо по RAL. Можна використовувати і безбарвне масло, таким чином ви захистите терасну дошку від попадання в пори бруду, але захисту від ультрафіолету не буде (кольороване масло містить пігмент, що захищає терасну дошку від ультрафіолету, чим темніше масло, тим вищий захист). Наносити масло можна валиком або губкою. Час повного висихання масла - до 8-ми годин. Після висихання масла можна приступати до монтажа терасної дошки.

Монтаж терасної дошки

Який спосіб монтажа терасної дошки вибрати? - відкритий, на кліпсу, на клей, на пластину? Кожен з варіантів кріплення має свої переваги та недоліки. Розглянемо кожний з них.

Відкритий спосіб (терасна дошка кріпиться через всю товщину до лаги нержавіючим саморізом) монтажа є найбільш бюджетним і в той же час надійним, але він прийнятний для тих, кого не бентежать видимі шляпки саморізів на лицьовій поверхні терасної дошки. Монтаж на нержавіючу кліпсу є надійним і одночасно найбільш дорогим методом монтажа, за рахунок того, що сама нержавіюча кліпса має високу вартість і для її фіксаціїї до лаги необхідні два нержавіючі саморізи. Монтаж на клей SikabondT2 із розрахунку на 1м2, на відсотків 30 дешевше монтажа на кліпсу, але вартість монтажних робіт вище в порівнянні з монтажем на кліпсу. Вартість нержавіючої пластини у два рази нище нержавіючої кліпси, але трудовитрати цього метода монтажа значно вищі, відповідно вартість монтажа на пластину збільшується.

Не дивлячись на високу вартість, найбільш популярним є монтаж терасної дошки на нержавіючу кліпсу, за рахунок надійності та довговічності даного виду кріплення. Кліпса забезпечує необхідний зазор між терасними дошками 5мм і 7мм (дошка шириною до 132мм монтується на кліпсу В1-5мм, вище  132мм на клыпсу В2-7мм.). Кліпса монтується до лаги нержавіючими саморізами 3х30 з головкою потай. Ваша тераса готова.

Компанія Термокон надає послуги по монтажу терас вже більше 8 років. За цей час ми дізналися усе про властивості термодеревини та інших матеріалів, та всіх тонкощах монтажа терас з цих матеріалів. Ми виконуємо якісний монтаж терас, даємо офіційну гарантію на роботи і матеріали.