Оформить бесплатный выезд специалиста на замер

×

Монтаж фасадів

Монтаж фасадів з термодеревини 

Монтаж дошки з термодеревини необхідно проводити по принципу венфасада. Принцип роботи даної технології полягає в тому, що між фасадною дошкою і стіною забезпечується проміжок 3-4 см. для циркуляції повітря. Це необхідно для виходу вологи, що утворюється на поверхні стін чи вітрозахисних матеріалів.

Розглянемо найбільш частіше вживаний варіант монтажа вентфасаду - монтаж на фасад, утеплений мінеральною ватою 100-150мм.

Дуже важливим є 1-й етап - монтаж підконструкції з термообробленого бруса 42х42 або 42х68.  Від якості монтажа підконструкції буде залежати якість оздоблення дошкою фасаду. Якщо підконструкція буде нерівна, відповідно всі ці нерівності відобразяться при монтажі фінішного матеріалу.

Бруски необхідно монтувати з кроком максимум 60см по центрам брусків. Для кріплення бруса до стіни використовуємо різьбові стрижні (нарізаємо стрижні по 270мм.), латунний анкер, 2 гайки, 2 шайби. Крок кріплення - максимум 50см. Свердлом по бетону через усю товщину утеплювача робимо отвір в стіні на глибину 6-7см. Накручуємо на стрижень анкер, на другий кінець стрижня накручуємо дві гайки. Забиваємо стрижень у стіну до упору і закручуємо. Після цього відкручуємо одну гайку, а другу докручуємо до упору к утеплювачу і одягаємо шайбу.

Встановивши таким чином усі стрижні, одягаємо на них направляючі. Попередньо в направляючих необхідно просвердлити отвори під стрижні. Після цього пером по дереву необхідно буде розширити ці отвори на глибину біля 1см. Робити це необхідно для того, щоб гайка, що буде прижимати брус, була впотай з брусом, щоб потім не заважати при монтажі оздоблювальної дошки. Гайки з внутрішньої та зовнішньої сторін бруса необхідні для зручності його регулювання по площині.

Після того як вся підконструкція змонтована, переходимо до монтажа оздоблювальної дошки з термодеревини. Перед монтажем її необхідно з усіх сторін покрити маслом.

Способів монтажа фасадної дошки з термодеревини є декілька.

Якщо це дошка з термоясеня то, як правило, вона вже йде із заводською боковою пропазовкою і монтується на кліпсу з нержавіючої сталі. Цей варіант монтажа дошки з термоясеня є ідеальним, так як не порушується структура деревини і не створюється додаткове навантаження в деревині, що може з часом призвести до появи тріщин (в разі прямого вкручування саморізів в деревину). На цю ж кліпсу можна монтувати і фасадну дошку з термососни.

Пази під кліпсу в дошці можна нарізати за допомогою ламельного фрезера. Якщо ми маємо справу з вагонкою з термососни зі з'єднанням "шип-паз", то монтаж можна здійснювати за допомогою пластин (20х60, з трьома отворами), які кріпляться на внутрішню сторону дошки двома саморізами і одним саморізом до направляючих. Використовуючи кліпси і пластини з нержавіючої сталі, використовуємо для їх фіксації виключно нержавіючі саморізи.
 
Також фасадні матеріали з термососни і термоясеня можна монтувати напряму нержавіючими саморізами, попередньо засвердливши отвори під них. Але це для тих людей, яких не бентежать шляпки саморізів на лицьовій поверхні дошки. Даний спосіб спосіб монтажа є найбільш бюджетним.

Ще один варіант - це монтаж на клей Sikabond-T2. Цей варіант є найбільш трудомістким і довгостроковим, так як потребує часу на висихання клея і монтаж струбцин.

Після монтажа оздоблювальної дошки з термодеревини, покриваємо фасад ще одним слоєм масла. Наша компанія радить використовувати натуральні масла які сумісні з термодеревиною. Якщо мова йде про фасад - то це масла Tikkurila, Osmo, Teknos. Масла можна колерувати в різні кольори по RAL. Чим темніший колір масла - тим сильніший захист від ультрафіолету

Компанія Термокон має великий досвід у роботі з вентфасадами. Починаючи з 2010 року реалізована велика кількість проектів з використанням матеріалів з термососни та термоясеня, які набуваюсь все більшої популярності на будівельному ринку України і Світу, за рахунок своєї краси і довговічності.